لیزر موی زائد, مقالات

درباره عوارض لیزر موی زائد بیشتر بدانید.

عوارض لیزر موی زائد

عوارض لیزر موهای زائد چیست؟

در این مقاله به بررسی عوارض لیزر موی زائد می پردازیم. لیزر موی زائد به طور کلی بی خطر است. اگر از روش های سنتی رفع موهای زائد مانند اصلاح خسته شده اید، ممکن است به لیزر موهای زائد علاقه مند باشید. درمان‌های لیزری مو که توسط متخصص پوست یا سایر متخصصان واجد شرایط و آموزش دیده ارائه می‌شوند، با جلوگیری از رشد موهای جدید فولیکول‌ها عمل می‌کنند. برای اکثر افراد، لیزر موهای زائد بی خطر است. این روش همچنین با عوارض جانبی طولانی مدت مرتبط نیست.

با این حال، بحث در مورد عوارض لیزر موی زائد زیاد است. اگرچه عوارض جانبی موقت و جزئی ممکن است بعد از عمل رخ دهد، سایر عوارض نادر هستند. فراتر از آن، هر گونه ادعایی در مورد پیوندهایی با سلامت طولانی مدت شما بی اساس است.

خرید لیزر الکس سرد کوترا

در اینجا نکاتی را مطرح کرده ایم که شما باید بدانید.

عوارض جانبی جزئی شایع است :

لیزر موهای زائد با استفاده از شات لیزرهای کوچک و با حرارت بالا کار می کند. لیزر ممکن است بلافاصله پس از عمل عوارض جانبی موقتی ایجاد کند. تحریک پوست و تغییرات رنگدانه شایع ترین عوارض جانبی هستند.

قرمزی و تحریک

حذف موهای زائد از طریق لیزر می تواند باعث تحریک موقت شود. همچنین ممکن است متوجه قرمزی و تورم خفیف در ناحیه تحت درمان شوید. با این حال، این اثرات جزئی هستند. آنها اغلب همان اثراتی هستند که ممکن است بعد از سایر انواع حذف مو، مانند اپیلاسیون، متوجه شوید.

متخصص پوست ممکن است قبل از لیزر از بی حسی موضعی استفاده کند تا این اثرات را به حداقل برساند.

سوزش کلی باید ظرف چند ساعت پس از عمل از بین برود. سعی کنید از کیسه های یخ برای کمک به کاهش تورم و هر گونه درد استفاده کنید. اگر علائمی فراتر از تحریک جزئی را تجربه کردید یا اگر عوارض جانبی بدتر شد، باید با پزشک خود تماس بگیرید.

رنگدانه تغییر می کند

پس از لیزر درمانی، ممکن است متوجه پوست کمی تیره یا روشن تر شوید. اگر پوست روشنی دارید، به احتمال زیاد لکه های تیره تری در لیزر موهای زائد خواهید داشت. عکس این موضوع در مورد افرادی که پوست تیره دارند، که ممکن است لکه های روشن تری از این عمل داشته باشند صادق است. با این حال، مانند تحریک پوست، این تغییرات موقتی هستند و معمولاً دلیلی برای نگرانی نیستند.

عوارض لیزر موی

عوارض جانبی شدید نادر است

به ندرت، لیزر موهای زائد می تواند منجر به عوارض جانبی شدیدتری شود. اگر از کیت های لیزر خانگی استفاده می کنید یا اگر به دنبال درمان از کلینیک تخصی پوست و مو باشید که آموزش ندیده و گواهی نامه ندارد، خطر شما افزایش می یابد.

عوارض لیزر موی زائد عبارتند از:

  • رشد بیش از حد مو در ناحیه درمان: گاهی اوقات این اثر با ریزش مو بعد از عمل اشتباه گرفته می شود.
  • تغییرات در بافت کلی پوست: اگر اخیراً برنزه کرده باشید، ممکن است در معرض خطر بیشتری باشید.
  • جای زخم: این در افرادی که به آسانی پوستشان زخم می شود بیشتر دیده می شود.
  • تاول و پوسته پوسته شدن پوست: این اثرات ممکن است در اثر قرار گرفتن در معرض آفتاب خیلی زود پس از عمل ایجاد شود.

این عوارض جانبی را با پزشک خود در میان بگذارید. اگرچه آنها بسیار غیر معمول هستند، اما هنوز هم نکته مهمی است که باید از آنها آگاه باشید. در صورت بروز هر یک از این علائم پس از لیزر موهای زائد با پزشک خود تماس بگیرید.

خرید و اجاره دستگاه لیزر دایود olive

آیا می توان از لیزر موهای زائد در دوران بارداری استفاده کرد؟

این روش در دوران بارداری توصیه نمی شود. این روش در درجه اول به این دلیل است که هیچ مطالعه انسانی ایمن بودن لیزر موهای زائد در دوران بارداری را ثابت نکرده است.

ممکن است برای موهای زائد که در دوران بارداری شما رشد کرده اند، از لیزر موهای زائد استفاده کنید. نواحی رایج افزایش رشد مو در دوران بارداری شامل سینه ها و معده است. با این حال، در بیشتر موارد، این موها خود به خود می ریزند، بنابراین اگر تا پایان بارداری خود صبر کنید، ممکن است نیازی به درمان نداشته باشید.

اگر باردار هستید و به دنبال لیزر موهای زائد هستید، تا بعد از زایمان صبر کنید. پزشک شما احتمالاً توصیه می کند که چند هفته صبر کنید تا این روش ایمن باشید.

عوارض لیزر موهای زائد

آیا لیزر موهای زائد می تواند باعث سرطان شود؟

این یک شایعه است که عوارض لیزر موی زائد می تواند باعث سرطان شود. در واقع، با توجه به منبع مورد اعتماد بنیاد مراقبت از پوست، این روش گاهی اوقات برای درمان اشکال خاصی از ضایعات پیش سرطانی استفاده می شود.

لیزرهای مختلفی برای درمان آسیب های ناشی از نور خورشید و چین و چروک استفاده می شود. لیزرهای مورد استفاده در حذف موهای زائد یا سایر روش‌های پوستی دارای حداقل تابش هستند. به علاوه، حداقل مقدار آن فقط روی سطح پوست اعمال می شود. بنابراین، آنها خطر ابتلا به سرطان را ندارند.

آیا لیزر موهای زائد می تواند باعث ناباروری شود؟

همچنین این یک افسانه است که لیزر موهای زائد می تواند باعث ناباروری شود. فقط سطح پوست تحت تأثیر لیزر قرار می گیرد، بنابراین حداقل تشعشعات حاصل از این روش نمی تواند به هیچ یک از اندام های شما نفوذ کند.

اگر در حال حاضر قصد بارداری دارید، در مورد خطرات احتمالی با پزشک خود صحبت کنید.

جمع بندی

به طور کلی، لیزر موهای زائد برای اکثر افراد ایمن و موثر است. به عنوان یک اقدام احتیاطی، نباید این عمل را در نزدیکی چشم یا در دوران بارداری انجام دهید. در صورت بروز علائم نادر پس از لیزر موهای زائد به پزشک مراجعه کنید. همچنین، بدانید که این روش حذف دائمی را تضمین نمی کند. ممکن است نیاز به درمان های بعدی داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *