درمان پوست, مقالات

میکرودرم ابریژن برای اسکار آکنه

میکروردرم آبریژن

میکرودرم ابریژن چه کاری می تواند انجام دهد؟

اسکارهای آکنه آثار باقی مانده از جوش های قبلی هستند. زمانی که پوست شما شروع به از دست دادن کلاژن، فیبرهای پروتئینی که پوست را صاف و لطیف نگه می دارد، با افزایش سن، این موارد بیشتر قابل توجه می شوند. قرار گرفتن در معرض نور خورشید نیز می تواند آنها را بیشتر به چشم بیاورد. اما این بدان معنا نیست که جای جوش برای همیشه باقی می ماند. میکرودرم ابریژن یکی از چندین گزینه برای بهبود جای زخم است.

با این روش، متخصص پوست یا متخصص مراقبت از پوست شما از یک دستگاه کوچک دستی برای برداشتن آرام لایه خارجی پوست شما (اپیدرم) استفاده می کند. این فرآیند پوست صاف و لطیف زیرین را نشان می دهد. می توانید این درمان را در کلینیک تخصصی پوست دریافت کنید.

برای تعیین اینکه آیا میکرودرم ابریژن برای اسکارهای آکنه خاص شما مناسب است یا خیر، چقدر ممکن است هزینه داشته باشد، عوارض جانبی احتمالی و موارد دیگر این مقاله را بخوانید.

فروش اندولیفت آریا لیزر

فروش و اجاره دستگاه اندولیفت در شرکت آریا لیزر پاسارگاد

آیا میکرودرم ابریژن برای تمام اسکارهای آکنه کار می کند؟

میکرودرم ابریژن برای انواع خاصی از اسکارهای قدیمی آکنه که باعث ایجاد لک در پوست می شوند، بهترین نتیجه را دارد. این درمان فقط برای اسکارهای آکنه قدیمی که صاف روی اپیدرم قرار دارند کار می کند. این روش اسکارهای را که عمیق تر از سایر اسکارهای آکنه هستند، بهبود نمی بخشد. برای درمان این روش : چگونه از شر چاله پوستی خلاص شویم؟

میکرودرم ابریژن ممکن است برای افرادی که با جوش های خفیف تا متوسط ​​فعال سر و کار دارند نیز مفید باشد. این روش علاوه بر از بین بردن سلول های مرده پوست که می توانند منافذ را مسدود کنند، چربی اضافی (سبوم) این منافذ را نیز کاهش می دهد.

اگر با یک جوش کیستیک فعال سروکار دارید، در مورد گزینه های خود با متخصص پوست خود صحبت کنید. در این موارد، میکرودرم ابریژن ممکن است التهاب شما را تشدید کند. متخصص پوست شما ممکن است اقدام درمانی دیگری را توصیه کند یا توصیه کند که میکرودرم ابریژن را تا زمانی که آکنه از بین برود انجام ندهید. انواع جوش

هزینه میکرودرم آبریژن

بیمه پزشکی رویه های زیبایی مانند میکرودرم ابریژن را پوشش نمی دهد. از متخصص پوست یا متخصص مراقبت از پوست خود در مورد هزینه های تخمینی از قبل بپرسید تا بدانید هزینه های شما چقدر است. کیت‌های بدون نسخه (OTC) در درازمدت ارزان‌تر هستند، اما نتایج ممکن است چندان چشمگیر نباشد. دستگاه های OTC به اندازه دستگاه های مورد استفاده توسط متخصص پوست قوی نیستند.

چگونه برای این روش آماده شویم

میکرودرم ابریژن در مطب متخصص پوست انجام می شود. اگرچه لزوماً نیازی به آماده شدن برای این روش از قبل ندارید، اما نباید آرایش داشته باشید. متخصص پوست شما از یک ابزار با نوک الماس و ترکیبی از دستگاه وکیوم استفاده می کند. که باعث می شود مواد زائد را از روی پوست پاک کند. در طول عمل، ممکن است خراش خفیفی را احساس کنید. دستگاه مورد استفاده همچنین ممکن است اثر ماساژ بر روی پوست شما داشته باشد یا احساس مکش ملایمی ایجاد کند.

هر جلسه حدود 30 دقیقه طول می کشد. برای رسیدن به اثر مورد نظر به جلسات متعدد نیاز دارید.

میکرودرم آبریژن

نتیجه میکرودرم آبریژن

بخشی از جذابیت میکرودرم ابریژن عدم وجود عوارض جانبی مرتبط با این روش است. کریستال های ساینده و نوک دستگاه دردناک نیستند، بنابراین متخصص پوست شما نیازی به استفاده از بی حس کننده نخواهد داشت. امتیاز دیگر زمان بهبودی سریع است که به شما امکان می دهد چندین بار در ماه میکرودرم ابریژن انجام دهید. نیازی به استراحت نیست و می توانید بلافاصله بعد از هر جلسه فعالیت های روزانه خود را از سر بگیرید.

همچنین باید در حین انجام این روش هر روز از کرم ضد آفتاب استفاده کنید. میکرودرم ابریژن می تواند پوست شما را نسبت به اشعه ماوراء بنفش حساس تر کند و منجر به سوختگی شود. این حساسیت به خورشید همچنین می‌تواند خطر زخم‌های مرتبط با نور خورشید (لکه‌های پیری) را افزایش دهد. عوارض جانبی در این روش معمول نیست. با این حال، اگر پوست شما حساس یا تیره‌تر است، ممکن است دچار تحریک یا هایپرپیگمانتاسیون شوید.

آیا میکرودرم ابریژن برای همه افراد مناسب است؟

میکرودرم ابریژن برای اسکارهای جوش که عمیق هستند، یا آنهایی که فراتر از لایه های میانی پوست شما (درم) هستند، مناسب نیست. این روش فقط اپیدرم را هدف قرار می دهد، بنابراین به طور موثر هیچ زخمی را که فراتر از لایه بالایی پوست است درمان نمی کند. اگر پوست تیره تری دارید، در مورد گزینه های خود با متخصص پوست خود صحبت کنید. در برخی موارد، میکرودرم ابریژن ممکن است منجر به هایپرپیگمانتاسیون شود.

همچنین در صورت داشتن موارد زیر باید از این روش اجتناب کنید:

  • زخم های باز
  • آکنه کیستیک یا ندولار فعال
  • ایزوترتینوئین (آکوتان) برای آکنه اخیراً مصرف شده یا در حال مصرف است
  • بثورات مربوط به تحریک، اگزما یا روزاسه
  • هرپس سیمپلکس فعال دهان (تب تاول یا تبخال)
  • کیست های پوستی بدخیم (سرطانی).

بیشتر بخوانید : درمان اگزما با لیزر

آیا گزینه های درمانی دیگری در دسترس است؟

همچنین ممکن است بخواهید سایر درمان های احتمالی موجود برای اسکار آکنه را نیز در نظر بگیرید.

اسکارهای قدیمی را می توان با موارد زیر نیز درمان کرد:

از طرف دیگر اسکارهای برجسته با موارد زیر درمان می شوند:

  • لیزر درمانی
  • برداشتن جراحی
  • کرایوسرجری
  • تزریق کورتیکواستروئید

متخصص پوست شما ممکن است میکرودرم ابریژن یا روش دیگری را بر اساس نوع اسکار آکنه شما توصیه کند. در بسیاری از موارد، درمان اسکار آکنه افسرده شامل حداقل دو روش مختلف برای اطمینان از بهترین نتایج است. به عنوان مثال، اگر میکرودرم ابریژن را امتحان کنید، متخصص پوست شما ممکن است لیزر درمانی را نیز توصیه کند.

میکرودرم ابریژن یک روش درمانی ممکن برای اسکار آکنه است، اما برای همه مناسب نیست. با متخصص پوست خود صحبت کنید تا ببینید آیا این روش برای اسکارها و رنگ پوست شما مناسب است یا خیر. آنها می توانند به شما کمک کنند تا نوع جای زخم خود را تعیین کنید، به هر سوالی پاسخ دهید و در مورد مراحل بعدی به شما توصیه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *