جوانسازی, مقالات

چرا درمان با لیزر co2 فرکشنال بسیار محبوب است؟

درمان لیزر co2 فرکشنال

درمان با لیزر co2 فرکشنال، محبوب ترین روش درمانی بین افراد مشهور و سلبریتی ها، از قبل و بعد از چلسی هندلر گرفته تا حضور شارلیز ترون روی فرش قرمز، یک چیز در ذهن بسیاری از ما وجود دارد: آیا آن عکس ها واقعی هستند؟

خواه ناپدید شدن چین و چروک باشد یا آثار باقی مانده از یک زخم، لیزر co2 فرکشنال توجه افراد مشهور را به اثرات جوان‌سازی جلب کرده است. و عکس های قبل و بعد کاملاً قانع کننده به نظر می رسند. دکتر دیوید شافر از مرکز جراحی پلاستیک و لیزر شفر در شهر نیویورک توضیح می دهد که co2-fractional از درمان “فرکشن یا آسیب زدن” از پوست به دست می آید.

در حالی که ممکن است به نظر برسد که درمان با لیزر co2 فرکشنال شاید یک جلسه لیزر درمانی ساده باشد اما در این مقاله از شرکت آریا لیزر ارائه دهنده خدمات رنت لیزر در ایران، به بررسی همه جوانب درمان با این دستگاه خواهیم پرداخت.

جادوی درمان با لیزر co2 فرکشنال

درمان های لیزری نوع فرکشنال برای افراد 25 تا 60 ساله که می خواهند بافت پوست خود را بهبود بخشند و لایه برداری انجام دهند، ایده آل است:

  • از بین بردن خطوط ریز
  • کاهش اسکارهای آکنه
  • التیام اسکارهای تروماتیک (اسکارهای جراحی، جراحت، سوختگی)
  • حل مشکلات بافت پوست
  • روشن کردن لکه های پیری و لکه های قهوه ای خورشید
  • رنگ ناهموار پوست را متعادل کنید
  • علائم کشش را کاهش دهید

اما محدودیت هایی نیز وجود دارد. نه تنها دستگاه های مختلفی برای درمان ای فرکشنال وجود دارد، بلکه هر دستگاه تنظیمات متفاوتی دارد. این تغییرات می تواند بر نتایج درمان و همچنین هزینه تأثیر بگذارد. با این حال، تکنسین ها ممکن است بتوانند از تنظیمات مختلف در مناطق مختلف استفاده کنند و برای بهترین نتایج، یک درمان متفاوت ارائه دهند.

درمان لیزر co2 فرکشنال

اگر پوست حساس یا مشکلات پوستی فعال مانند اگزما، آکنه یا روزاسه متوسط ​​تا شدید دارید، مراقب باشید که ممکن است کاندیدای مناسبی برای لایه برداری از نوع فرکشنال نباشید. افرادی که دارای رنگ پوست تیره و ملانین هستند ممکن است بخواهند از لیزرهای نوع تهاجمی اجتناب کنند زیرا می توانند باعث مشکلات رنگدانه ای شوند. با این حال، اگر در مورد لیزرهای ملایم تر صبور باشید، هنوز هم می توانید نتایج عالی را طی چندین جلسه کسب کنید.

بیتشر بخوانید : هایفوتراپی

اگر به دنبال نتایج جدی و سریع هستید، به ویژه برای جای زخم و چین و چروک، نیاز است تا درمان هایی زمان بر مانند فرکشنال را در برنامه درمانی خود قرار دهید. منظور از درمان زمان بر، مدت زمان دوره نقاهت تا بهبودی کامل پوست است.

نحوه عملکرد درمان با لیزر co2 فرکشنال

جادوی درمان با لیزر co2 فرکشنال به ایجاد آسیب های ریز روی پوست شما متکی است، به طور خلاصه: به صورت شما صدمه می زند، اما در یک راه خوب. لیزرهای “فرکشنال” این آسیب های ریز را ایجاد می کنند که یک الگوی نور شبکه ای را تشکیل می دهند زیرا پرتو لیزر به پرتوهای کوچک زیادی تقسیم می شود.

با استفاده از این آسیب‌های ریز هدفمند، می‌توانید بدون آسیب رساندن به پوست، یک واکنش درمانی را آغاز کنید. مانند میکرونیدلینگ و درمارولینگ، فرکشنال یک اعلام با بدن شما است و به آن می‌گوید که کلاژن جدید را مستقیماً در یک منطقه خاص تولید کند.

به خاطر داشته باشید که همه لیزرها به یک اندازه آسیب نمی رسانند یا به زمان استراحت یکسانی نیاز ندارند. دو نوع کلی لایه برداری وجود دارد:

فرسایشی: درمان تهاجمی تر که نیاز به زمان استراحت و مراقبت های بعدی طولانی تری دارد زیرا لایه های بافت روی سطح پوست را از بین می برد و کلاژن زیر سطح را تحریک می کند.

غیر فرسایشی: درمان کمتر تهاجمی که نتایج کمتر و زمان توقف کوتاه‌تری دارد زیرا بافت سطحی را از بین نمی‌برد.

آیا این روش امن است؟

در حالی که بسیاری از پزشکان ایمنی درمان با لیزر co2 فرکشنال را تأیید می کنند، او همچنین هشدار می دهد که ایمنی شما در دست پزشک متخصص شما – و گاهی اوقات خودتان است. اگر دستورالعمل‌های مراقبت‌های بعد از درمان را دنبال نکنید، ممکن است بیشتر از قبل با مشکل پوستی مواجه شوید. به خصوص اگر در حال انجام لایه برداری ابلیتیو (Ablative Resurfacing) هستید که مستلزم انتظار برای دوره ای از ترمیم مجدد پوست است.

گاهی اوقات بهتر است چندین درمان را در تنظیمات پایین‌تر با زمان استراحت کمتر و خطر کمتر انجام دهید تا تعداد درمان‌های کمتر در تنظیمات بالاتر و شدیدتر با زمان استراحت و خطر بیشتر. اگر کسی سابقه اسکار کلوئیدی یا هیپرتروفیک یا ویتیلیگو داشته باشد، درمان فرکشنال معمولاً پیشنهاد نمی‌شود، زیرا می‌تواند این شرایط را بدتر کند. افرادی که پوست تیره دارند اغلب در معرض خطر بیشتری برای ایجاد کلوئید (اسکار اضافی ناشی از تولید بیش از حد کلاژن) هستند.

درمان لیزر co2 فرکشنال

انواع دستگاه های لیزر فرکشنال

مجموعه‌ای گیج‌کننده از انواع لیزر فرکشنال وجود دارد، از دستگاه های سبک با درمان هایی با دوره نقاهت کوتاه تا دستگاه های حرفه ای برای نتایج بیشتر مانند لیزر co2 فرکشنال برخی از دستگاه های لیزر فرکشنال عبارتند از:

با این همه گزینه، چگونه انتخاب کنیم؟ برای یافتن نوع مناسب لیزر فرکشنال برای پوست و نیازهای ریکاوری خود، با یک ارائه دهنده واجد شرایط، مانند یک متخصص پوست یا جراح پلاستیک دارای تخصص مشورت کنید.

همچنین به جلسات بیشتری از آنچه فکر می کنید نیاز خواهید داشت، یک مشکل واقعی برای لیزرهای فرکشنال این است ​​که معمولا به بیش از یک جلسه درمان نیاز است. لیزرهای نوع فرکشنال تنها 25 تا 40 درصد از ناحیه را در یک جلسه درمان می کنند. “بنابراین منطقی است که چندین درمان ضروری است.”

آیا فقط باید درمان با برند co2 فرکشنال انجام شود؟

پدر حالی که این دستگاه تنها روش درمان در شهر نیست، فناوری لیزر فرکشنال خود را به عنوان استاندارد طلایی جدید برای درمان های لیزری تثبیت کرده است.  اما اگر ارائه دهنده مورد اعتماد و مورد علاقه شما این برند را ارائه نمی دهد، مشکلی نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *