پیکرتراشی, مقالات

هایفوتراپی شکم

هایفو شکم

هایفو شکم یک روش غیرتهاجمی برای ازبین‌بردن چربی‌های اضافه شکم است. دستگاه هایفوتراپی شکم از راه‌های مؤثر برای لاغری است که استفاده از این روش موجب سفت شدن شکم و بافت‌های بدن می‌شود. هایفوتراپی برای لاغری و تناسب‌اندام انجام می‌شود. این روش بدون نیاز به جراحی، علاوه بر پیکرتراشی و کاهش سایز موضعی می‌تواند در کشیدن پوست ناحیه تحت درمان نیز تأثیرگذار باشد. هایفوتراپی برخلاف دیگر روش‌ها نیازی به تزریق یا ایجاد برش روی سطح پوست ندارد و تنها با استفاده از انرژی اولتراسوند که به 3 عمق مختلف زیرپوست نفوذ می‌کند در کاهش چربی موضعی بدن مؤثر است. با استفاده از هایفوتراپی برای لاغری شکم می‌توانید بدون رژیم و ورزش‌های سخت از شر سلولیت‌های (برآمدگی‌ها و گودی‌های روی سطح پوست) این نواحی رها شوید.

چربی‌های شکم می‌تواند به‌دلایل متعددی از جمله ژنتیک، تغذیه نامناسب، استرس، افزایش سن و بی‌تحرکی ایجاد شده باشند. امروزه روش‌های جراحی بسیاری برای کوچک شدن شکم وجود دارد که عوارض خاص خود را دارند. از مهم‌ترین عوارض آن‌ها می‌توان به بی‌هوشی در زمان جراحی  و همچنین ایجاد زخم اشاره کرد. با پیشرفت علم و تکنولوژی، هایفوتراپی بدون نیاز به بی‌هوشی و جراحی و دوران نقاهت موجب کوچک شدن شکم و تخلیه چربی و سفت شدن آن می‌شود. این روش بهترین گزینه برای افرادی است که با ساده‌ترین روش قصد دارند از شر چربی‌های شکم رها شوند و به‌تناسب اندام برسند.

اطلاعات کلی در مورد هایفوتراپی برای لاغری

 • مدت جلسه درمانی : بین ۳۰ تا ۹۰ دقیقه (بسته به محل تحت درمان)
 • نقاهت کامل : ۲۴ ساعت
 • مشاهده نتایج : بین ۴ تا ۱۲ هفته
 • نتایج کامل بعد از ۹ ماه
 • بازگشت به محل کار : بلافاصله
 • بی‌هوشی یا بی‌حسی موضعی : نیاز ندارد
 • مدت حساسیت ناحیه‌ی درمان شده : ۲۴ ساعت
 • تعداد جلسات درمانی : معمولاً ۱ یا ۲ جلسه
 • ماندگاری اثرات : بلند مدت (بسته به سبک زندگی شما)
 • خطرات و عوارض : کمی قرمزی و حساسیت پوست به لمس

بیشتر بخوانید >> خرید و اجاره دستگاه لیزر کیوسوییچ

 

هایفوتراپی شکم چگونه است ؟

با استفاده از هایفو اولترا برای شکم انرژی ماورای صوت بر روی چربی های موجود در شکم متمرکز می شود، سپس باعث افزایش دمای ناحیه تحت درمان می شود که اگر سلول ها بیشتر از یک دقیقه در دمای بالای 65 قرار گیرد مرگ سلولی اتفاق خواهد افتاد .

این گرمای ناشی از هایفوتراپی سبب از بین رفتن سلول های چربی در ناحیه شکم میشود و لاغر شدن شکم میسر میشود اما درمان هایفوتراپی به همین جا ختم نمیشود چرا که  این روش منجر به منقبص شدن کلاژن ناحیه و اطرف ناحیه درمان میگردد که سفت شدن پوست و جلوگیری از شلی و افتادگی پوست را به همراه خود دارد .

این روش تنها نیازمند یک ساعت درمان می باشد و نتایج آن پس از گذشت یک الی دو هفته قابل مشاهده بوده و نیازی به گذراندن دوران نقاهت ، استراحت های مطلق و مراقبت های ویژه نمی باشد و پس از یک الی دو روز مراقبت و حس درد افراد میتوانند پس از درمان بلافاصله  به زندگی عادی خود بازگردند بدون اینکه زخم ، جراحی و یا وجود  خط اسکاری را در بدن  تجربه کرده باشند و قبل از درمان با بی هوشی و عوارض آن رو به رو شده باشند.

مزایای هایفوتراپی برای لاغری شکم

از مزایای هایفو برای لاغری شکم می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • این روش نیاز به یک جلسه درمان دارد و تنها در یک ساعت، درمان به اتمام می‌رسد.
 • روش هایفوتراپی نیاز به بی‌هوشی و تیغ جراحی ندارد و تنها با بی‌حسی موضعی و از طریق دستگاه مخصوص هایفو، درمان را انجام می‌شود.
 • استفاده از این روش علاوه بر حذف چربی‌های موجود در بدن، موجب سفت شدن پوست بعد از لاغری می‌شود.
 • هایفوتراپی نسبت به دیگر روش‌ها مقرون‌به‌صرفه است و در آن اثری از زخم و بی‌هوشی بعد از جراحی نیست.
 • این روش توانایی خوش فرم کردن ناحیه‌های سخت بدن را دارد.

در صورتیکه تمایل به انتخاب روشی سریعتر و درمان قطعی دارید می توانید پیکرتراشی با لیپوسترا امتحان کنید، لاغری با دستگاه لیپوست (LIPOSAT) یکی از جدیدترین دستگاه‌های لاغری و نسل جدیدی از دستگاه لیپوماتیک است که می‌تواند چربی های موضعی بدن را به طور چشمگیری تخلیه کند. لاغری با لیپوست به دلیل فناوری پیشرفته‌ای که دارد در سال ۲۰۱۶ به عنوان پیکرتراشی معرفی شد. دستگاه لیپوست (Liposat) تمام مزایای واترجت یا بادی جت را داراست؛ اما به دلیل توانمندیش در کاهش حجم چربی‌های زیاد در زمان کوتاه، نوآورانه‌ترین روش برای درمان چاقی است.

 

هایفوتراپی شکم

تعداد جلسات مورد نیاز هایفوتراپی برای لاغری

باید به این نکته اشاره کرد که تعداد جلسات مورد نیاز برای هایفوتراپی لاغری شکم، بین 1 تا 3 جلسه است. البته به طور معمول مشخص شدن تعداد جلسات، به میزان چربی ناحیه مورد نظر، بدن شما و تشخیص پزشک بستگی دارد. هر کدام از این جلسات نیز می‌تواند، بین 30 الی 90 دقیقه طول بکشد. به طور معمول با رعایت رژیم غذایی و انجام تمرینات ورزشی مداوم، نتایج هایفو تا سه سال ماندگار خواهد بود.

هایفو از روش‌های مناسب برای لیفت و جوان سازی پوست بوده و برای جوانسازی و افزایش کلاژن پوست به کار می‌رود. اگر به دنبال راهی برای جوانی و شادابی دوباره پوست هستید به شما پیشنهاد می‎کنیم این مقاله را بررسی کنید : فناوری اولتراپی جایگزین غیرجراحی لیفت صورت

چربی‌هایی که هایفوتراپی از بین می‌برد چه می‌شوند؟

چربی‌های از بین رفته طی چند هفته تا چند ماه بعد از درمان به وسیله‌ی کبد یا سیستم لنفاوی جمع آوری و دفع می‌شوند. سایز نواحی درمان شده طی این مدت کم‌تر می‌شود و معمولاً پوست این نواحی هم سفت و خوش حالت می‌شود.

آیا هایفوتراپی بدن دردناک است؟

برخی از مراجعین ما می‌گویند که در طول جلسه درمانی احساس گرم شدن، گز گز شدن یا سوزن سوزن شدن بسیار خفیفی را تجربه می‌کنند. این موارد بیشتر به ضخامت لایه‌ی چربی تحت درمان دارد. برخی از نواحی هم حساس نیستند و اصلاً درد یا احساس دیگری را تجربه نخواهید کرد. از آن جایی که آستانه تحمل درد در افراد مختلف متفاوت است، ما معمولاً به مراجعین خود می‌گوییم که ممکن است درد خفیفی را تجربه کنند. با این حال هایفوتراپی برای لاغری روشی بدون درد و کم‌تهاجمی محسوب می‌شود.

بیشتر بخوانید >> درمان اسکار با لیزر

 

آیا از هایفوتراپی می‌توان برای سوزاندن چربی‌های اضافی کم استفاده کرد؟

چون عمق نفوذ امواج فراصوت از پیش مشخص شده، باید حداقل ۲.۶ سانتی‌متر چربی قابل گرفتن در نواحی تحت درمان وجود داشته باشد. حجم لایه‌ی چربی به کمک ابزاری تخصصی تعیین می‌شود. برای فهمیدن این موضوع می‌توانید با مشاورین ما در تماس باشید.

چه کسانی نمی‌توانند هایفوتراپی کنند؟

خانم‌های باردار و شیرده نمی‌توانند از این روش درمانی استفاده کنند. سن شما باید بالای ۱۸ سال باشد. به بیماری‌هایی مانند فتق، عفونت‌ها و بیماری‌های پوستی دچار نباشید و در ناحیه‌ی درمان، زخم یا اسکار وجود نداشته باشد.

آیا هایفوتراپی برای لاغری عوارض دارد؟

تنها عوارض هایفوتراپی کمی قرمزی و حساسیت به لمس در نواحی درمان شده است که ظرف ۲۴ ساعت برطرف می‌شود.

چقدر سایز کم خواهم کرد؟

به طور متوسط سایز دور کمر مراجعین ما حدود ۳ سانتی‌متر کاهش می‌یابد؛ یعنی چیزی حدود یک سایز. البته نتایج در برخی افراد بیشتر و در بعضی‌ها کمتر از میزان متوسط است.

مراقبت‌های بعد از لاغری با هایفوتراپی

برای رسیدن به بهترین نتیجه ممکن از طریق هایفوتراپی برای لاغری بدن و افزایش ماندگاری آن، باید پس از درمان به نکات و توصیه‌های زیر توجه کنید:

 • خودداری از ورزش‌های سنگین و فعالیت‌های شدید بدنی
 • خودداری از مصرف غذاهای پرکالری به مدت چند روز بعد از جلسه درمانی
 • تماس با پزشک معالج در صورت احساس درد شدید در ناحیه درمان
 • حداقل قرار نگرفتن تا دو روز در مقابل نور خورشید
 • قراردادن غذاهای کم‌چرب و سبزیجات در رژیم غذایی خود مانند گوجه‌فرنگی، ریواس، خیار، توت، کرفس و کلم
 • قراردادن کربوهیدرات و چربی کم در رژیم غذایی خود به مدت دو هفته بعد از درمان

در این مقاله از شرکت اجاره لیزر آریا لیزر پاسارگاد تأثیرات هایفو شکم برای لاغری و مزایای آن نسبت به دیگر روش‌ها را برای شما بیان کردیم. با استفاده از این روش می‌توانید با کمترین عوارض و در کوتاه‌ترین زمان ممکن به‌تناسب اندام برسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *