جوانسازی, مقالات

روش های خطرناک جراحی پلاستیک

روش های خطرناک جراحی پلاستیک

ایمنی و زیبایی در کنار هم مهم هستند، انجام روش های خطرناک جراحی پلاستیک یک ریسک بزرگ برای سلامتی و ظاهر شما است. چیزی که باعث می شود فرد احساس زیبایی کند ممکن است از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد. اگرچه رضایت از بدن و خود واقعاً فردی است، اما هر کسی سزاوار یک متخصص و جراح پلاستیک است که نتیجه مد نظر شما را درک کند و همچنین ایمنی شما را در اولویت قرار دهد.

دکتر آنتونی یون، جراح پلاستیک، پزشک بسیار معتبر در آمریکا چندین روش جراحی پلاستیک را بررسی و راهکارهایی به جای آن ها از جمله پیکرتراشی بدون جراحی و یا جوانسازی با لیزر را پیشنهاد کرده است. در این مقاله از شرکت آریا لیزر (معتبرترین شرکت رنت دستگاه لیزر) این موارد را بررسی می کنیم. این پزشک همیشه پیشنهاد می کند قبل از انجام جراحی زیبایی، نظر دوم را از یک جراح پلاستیک دیگر بگیرید.

در جراحی پلاستیک شما با روش‌های تهاجمی سر و کار دارید و فقط به این دلیل که پزشک جراحی را انجام می‌دهد به این معنی نیست که بی‌خطر است. شواهدی مبنی بر قصور در جراحی های زیبایی وجود دارد که اغلب ناشی از اغلب نتیجه اشتباه فردی پزشک است، به بیماران خود به درستی اطلاعات نمی دهد، یا نمی تواند آسیب را تشخیص دهد.

روش های خطرناک جراحی پلاستیک کدامند؟

واقعیت این است که در خصوص روش جراحی مد نظر خود و یافتن پزشک معتبر به اندازه کافی جست‌وجو کنید. هر کسی می‌تواند پزشکی را پیدا کند که مایل به انجام سخت‌ترین جراحی‌ها باشد. چیزی که باید به دنبال آن باشید، پزشکی است که مایل به نه گفتن باشد. دکتر یون لیستی را به شما ارائه می دهد که معتقد است این، لیست سیاه زیبایی می باشد و قبل از انتخاب این روش ها باید تحقیقات کاملی انجام داده باشید. در اینجا 13 روشی که او نسبت به آنها هشدار می دهد آورده شده است:

 1. پیکرتراشی شکم

در حالی که عمل جراحی شکم یکی از رایج‌ترین عمل‌هایی است که انجام می‌شود، یون می‌گوید که بسیاری از پزشکان ادعا می‌کنند که نسخه جدید یا «بهتر» دارند، یا یک جراحی شکم با نام تجاری جدید ایجاد می‌کنند. روش های جدید برای کاهش عوارض و پنهان کردن جای زخم ها رائه می شوند، اما نکته ای که درواقع اهمیت دارد، استفاده از دستگاه های پیکرتراشی و لاغری استاندارد و همچنین پزشک ماهر است.

برخی از پزشکان ممکن است انواعی از عمل جراحی شکم را پیشنهاد کنند، مانند ابدومینوپلاستی، اما بهترین راه حل برای خلاص شدن از شر چربی های شکم و پهلوها که با ورزش و رژیم به راحتی از بین نمی روند، استفاده از روش های بر پایه لیپوساکشن است. دستگاه لیپوست یکی از بهترین دستگاه های مطابق با تکنولوژی روز ساخت کشور آلمان است که کمترین عوارض را در بین دستگاه های لیپوساکشن و لاغری دارد.

با توجه به خرید لیپوست و یا اجاره لیپوست به پزشکان برتر ایران، مشاوران ما می توانند در خصوص این جراحی لاغری بصورت رایگان به شما مشاوره دهند.

روش های خطرناک جراحی پلاستیک

 1. رفع چربی گونه، بوکال فت

در طی این روش، چربی از داخل دهان برداشته می شود تا گونه ها پرتر نشان داده شوند. در حالی که دکتر یون حدود 15 سال است که این روش را انجام می دهد، او می گوید که اخیراً دیده است که این روش در شبکه های اجتماعی با اینفلوئنسرها و جراحان دیگر مرسوم شده است. در نتیجه، بسیاری از پزشکان آن را بر روی افرادی که صورتشان لاغر است و نیازی به انجام این عمل ندارند، انجام می دهند.

دکتر دیوید شفر جراح پلاستیک، موافق است. هنگامی که برداشتن چربی گونه توسط یک جراح مجرب انجام می شود، این روش خطرناک نیست و می تواند نتایج موثری داشته باشد. از بین بردن چربی گونه ها اغلب یک تصمیم زودهنگام است، با توجه به اینکه با افزایش سن، ممکن است به طور طبیعی چربی را از دست بدهیم و از تصمیم خود پشیمان شویم، با این حال راه هایی مثل تزریق چربی و یا ژل برای این مشکل وجود دارد.

 1. لیفت با نخ برای صورت

لیفت با نخ بین سال های 2005 تا 2010 یک روش محبوب بود و اکنون در کشورهای پیشرفته انجام نمی شود. هدف لیفت با نخ این است که نخ بخیه های موقت را برای لیفت پوست در زیر پوست جایگذاری می کنند. درحالیکه پوست ممکن است بلافاصله بعد از عمل بهتر به نظر برسد، اما اثرات آن تنها حدود یک سال باقی می ماند. این درحالی است که جدیدترین روش لیفت صورت در حال حاضر استفاده از لیزر اندولفیت است.

در خصوص جوانسازی با لیزر اندولیفت بیشتر بخوانید : اندولیفت چیست؟

لیفت صورت با نخ راهکار مناسبی نیست و بعد از حدود یک سال کاملا پوست به حالت قبل برمیگردد و همینطور احتمال عفونت و سایر مشکلات در این روش بسیار زیاد است. حداقل بخیه‌های امروزی دائمی نیستند، بنابراین لازم نیست آنها را از صورت افراد بیرون بکشید، اما هنوز این سوال وجود دارد که آیا این عمل دوام خواهد داشت یا خیر. لیفت صورت با نخ مناسب افرادی است که در چند روز آینده رویداد بزرگی داشته باشد و می‌خواهد لیفت آنی صورت خود را تجربه کند، اما این برای کسی نیست که به دنبال درمان طولانی مدت است.

 1. پرکننده هایی که از اسید هیالورونیک ساخته نشده اند

بعد از بوتاکس، تزریق فیلر دومین عمل زیبایی محبوب است. هنگامی که فیلرها به پوست تزریق می شوند، باعث افزایش حجم قسمت هایی از صورت، مانند لب ها یا بخش هایی که چین و چروک دارند، می شوند. با این حال، پرکننده‌ها از مواد مختلفی ساخته می‌شوند و پیشنهاد می شود فقط از آنهایی استفاده کنید که حاوی اسید هیالورونیک هستند، مانند Juvéderm و Restylane.

این نوع ژل ها ایمن‌ترین فیلرها هستند زیرا یک حلال برای آن‌ها وجود دارد، بنابراین می‌توان ماده‌ای را تزریق کرد که در صورت نیاز فیلر تزریق شده را حل کند. اگر یک پرکننده که قابل برگشت نیست، به طور تصادفی به رگ خونی تزریق شود، افراد ممکن است دچار زخم دائمی شوند یا قسمت‌هایی از لب‌های خود را از دست بدهند. چون بدن به طور طبیعی اسید هیالورونیک می سازد، احتمال مشکلات سازگاری یا واکنش به پرکننده های اسید هیالورونیک کم است.

پرکننده های دائمی نیز خطرناک هستند، زیرا نمی توانید به عقب برگردید.

 1. کاشت لب جزء روش های خطرناک جراحی پلاستیک

پزشکان متخصص معمولا از کاشت لب پرهیز می کنند زیرا لب ها با این روش سفت و غیرطبیعی به نظر می رسند و مانند یک لب طبیعی حرکت نمی کنند. تنها چیزی که در لب‌های افراد طبیعی به نظر می‌رسد، چربی خودش است. کاشت لب می تواند باعث واکنش پوستی در اطراف لب شود زیرا یک جسم خارجی است.

بنابراین استفاده از فیلرها قطعا بهترین انتخاب برای افزایش حجم لب هستند.

 1. لیفت باسن برزیلی

دکتر یون می‌گوید لیفت باسن برزیلی (BBL) یکی از ترندترین روش های خطرناک جراحی پلاستیک است که به دلیل افراد مشهوری مانند کیم کارداشیان در حال رشد است. یون می گوید: «مشکل این است که این عمل بیشترین میزان مرگ و میر را در بین هر جراحی زیبایی دارد. “مطالعه ای وجود داشت که نشان داد میزان مرگ و میر در صورت انجام توسط جراح پلاستیک دارای مجوز می تواند بیش از 1 در 3000 باشد و پزشکانی که جراح پلاستیک نیستند که این کار را انجام می دهند را شامل نمی شود.”

این در صورتی است که نرخ مرگ و میر برای سایر جراحی های زیبایی 1 در 50000 تا 1 در 100000 است!

علت مرگ ناشی از جراحی اغلب ناشی از آمبولی چربی است، که زمانی اتفاق می افتد که چربی تزریق شده به باسن به طور تصادفی خیلی عمیق و نزدیک به وریدهای بزرگ در باسن تزریق شود. چربی از آن رگ‌ها عبور می‌کند و رگ‌های اطراف ریه‌ها را مسدود می‌کند. این جراحی پرخطر است، اما همچنین BBL می تواند ایمن باشد اگر توسط یک جراح پلاستیک واجد شرایط بر روی کاندید و بیمار مناسب انجام شود. البته که BBL جایگزین بهتری نسبت به ایمپلنت باسن است.

 1. کاشت باسن

ایمپلنت های باسن خطر بالایی برای عفونت دارند و می توانند حرکت کنند و جابجا شوند. قطعا این چیزی نیست که افراد بخواهند آن را تجربه کنند.

 1. بالون معده یکی از روش های خطرناک جراحی پلاستیک

این جراحی نیاز به بالون های پر از محلول نمکی دارد. هدف این است که بادکنک ها فضای معده شما را اشغال کنند و باعث شوند احساس سیری کنید و کمتر گرسنه شوید. گزارش‌هایی از فرسایش بالون‌ها از طریق معده در برخی بیماران وجود دارد. تنها راه برای خارج کردن بالون ها انجام آندوسکوپی است، روشی که شامل قرار دادن یک لوله بلند و انعطاف پذیر با دوربین در انتهای آن در دهان است.

 1. آب کردن چربی با تزریق

این روش شامل تزریق موادی به چربی برای آب شدن چربی است. FDA نسخه ای از این روش را به نام Kybella را تایید کرد که برای کاهش چربی غبغب استفاده می شود. کیبلا هنگام استفاده برای غبغب بی خطر است و فقط برای این منظور باید استفاده شود.

پزشکانی هستند که ترکیبی از خود را درست می کنند که می تواند چندین ماده در آن باشد و ممکن است به قسمت های مختلف بدن تزریق کنند تا چربی را آب کنند. هیچ استانداردی برای آن وجود ندارد. بنابراین هر چیزی که دکتر تصمیم بگیرد در این ترکیب اضافه شود ممکن است برای شما خطرناک باشد.

 1. هیدروکینون (روشن کننده پوست)

در حالی که هیدروکینون برای روشن کردن لکه های پیری و لکه های ناشی از خورشید استفاده می شود، تحقیقات نشان داده است که می تواند باعث سرطان در حیوانات آزمایشگاهی شود. با این حال، در حال حاضر هیچ مدرکی وجود ندارد که می تواند باعث سرطان در انسان شود.

یون می گوید: «من نمی گویم هرگز از آن استفاده نکنید، اما توصیه می کنم خیلی کم از آن استفاده کنید.

جایگزین های بهتری مانند درمان با لیزرهای اسموت کول، لیزر CO2 فرکشنال و لیزر کیوسوییچ وجود دارد. اینها بدون مواد شیمیایی مضر دارای خواص روشن کنندگی و جوانسازی پوست هستند، بنابراین دیگر نیازی به استفاده از هیدروکینون نیست.

 1. لیفت سینه

در طی این عمل، پوست اضافی با لیفت کردن سینه به سمت بالا بریده می شود تا افتادگی آن رفع شود. این عمل فقط یک اسکار در اطراف سینه باقی می‌گذارد. فکر می‌کنم بسیاری از زنان با این تصور که فقط یک اسکار در اطراف سینه خواهند داشت، فریب می‌خورند، و در ابتدا، این درست است، اما چند ماه بعد، چون تنش زیادی در اطراف سینه وجود دارد، همه چیز شروع به کشیده شدن می‌کند.

به همین علت مراجعه به پزشک متخصص و البته با تجربه می تواند نتایج خوبی را برای شما رقم بزند.

روش های خطرناک جراحی پلاستیک

 1. پروتز سینه

انواع مختلفی از پروتز سینه وجود دارد. ایمپلنت های بافت دار و صاف دسته های اصلی هستند. با این حال، ایمپلنت‌های بافت سینه، که توسط یک پوسته بیرونی دانه‌دار پوشانده شده‌اند، اخیراً توسط FDA با لنفوم سلول بزرگ آناپلاستیک، شکل نادری از سرطان، مرتبط شده‌اند.

آنها به این دلیل مورد استفاده قرار گرفتند که اعتقاد بر این بود که آنها کمتر از ایمپلنت های سینه صاف حرکت می کنند. تحقیقات بیشتر در حال حاضر در مورد ارتباط بین سرطان و ایمپلنت های بافتی در حال انجام است.

 1. بزرگ کردن سینه با سلول های بنیادی

برخی از پزشکان بر این باورند که قرار دادن سلول های بنیادی در بازماندگان سرطان سینه که ماستکتومی کرده اند می تواند به بازسازی سینه ها کمک کند. این مبتنی بر این علم است که سلول های بنیادی می توانند به سلولی برای آن قسمت بدن تبدیل شوند.

مشکل اینجاست که پزشکانی وجود دارند که با استفاده از سلول‌های بنیادی، تقویت‌کننده سینه را تبلیغ می‌کنند و مردم فکر می‌کنند، “اوه، عالی است، زیرا این بافت‌های خود من است”، اما هرگز واقعاً مطالعه نشده یا ثابت نشده است که ایمن است، و شما با یک عضو سروکار دارید. یون هشدار می دهد که علت اصلی مرگ زنان است. ایمپلنت سینه نتیجه مطمئن تری نسبت به این روش ارائه می دهد.

 

در این مقاله در خصوص روش های خطرناک جراحی پلاستیک صحبت کردیم اما در هر روش جراحی زیبایی مهمترین پارامتر جهت کاهش احتمال عوارض و بدست آوردن نتیجه عالی انتخاب پزشک معتبر و متخصص است. به همین دلیل قبل از تصمیم نهایی حتما با چندین پزشک متخصص مشورت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *