لیزر موی زائد, مقالات

موهای زیر پوستی صورت

روش های جلوگیری و درمان موهای زیر پوستی صورت

اگر برآمدگی دردناکی روی صورت خود ایجاد می‌کنید و مطمئن هستید که این جوش نیست، احتمالاً از موهای زیر پوستی رنج می‌برید.

رشد موهای زائد زیر پوستی صورت زمانی اتفاق می‌افتد که موهایی که تراشیده شده، واکس زده شده یا موچین شده‌اند، به‌جای رویش به سمت سطح، به سمت پوست شما رشد می‌کنند. موهای زیر پوستی همچنین می توانند زمانی اتفاق بیفتند که سلول های مرده پوست فولیکول های مو را مسدود کرده و موها را مجبور به رشد در زاویه متفاوتی در زیر پوست شما می کند. اگر موهای شما به طور طبیعی مجعد باشد، احتمال رشد مو افزایش می یابد.

نشانه‌های رشد مو شامل برآمدگی قرمز یا برجسته است، یا ممکن است برآمدگی‌های دردناک بزرگ‌تری شبیه کیست یا کورک داشته باشید. موهای زائد صورت نیز می‌توانند همراه با خارش، ناراحت کننده و ناخوشایند باشند. اما در بیشتر موارد، این مشکل خود به خود بدون درمان بهبود می یابد. علاوه بر آزاردهنده بودن، بیشتر موهای زائد صورت به ندرت باعث نگرانی می شوند. یک استثنا در صورتی است که موی رشد کرده عفونی شود. در این صورت ممکن است برای درمان عفونت به آنتی بیوتیک نیاز داشته باشید.

اگر موهای زائد صورت دارید، یکی از بهترین راه‌ها برای جلوگیری از عود مجدد، پرهیز از اصلاح یا برداشتن موهای صورت و به جای آن لیزر موی زائد صورت است. البته، این همیشه یک گزینه نیست. با این حال، تکنیک‌ها و محصولاتی برای جلوگیری از رشد موهای زیر پوستی وجود دارد.

دستگاه لیزر موی زائد

  1. صورت خود را روزانه بشویید

شستن صورت تنها با آب ممکن است برای جلوگیری از رشد موهای زائد صورت کافی نباشد. برای جلوگیری از این مشکل، صورت خود را روزانه با یک شوینده ملایم بشویید تا هرگونه آلودگی یا روغنی که منافذ شما را مسدود کرده است پاک کنید. این مهم است، زیرا منافذ مسدود شده خطر رشد موهای زیر را افزایش می دهد.

در صورت امکان از پاک کننده هایی استفاده کنید که پوست شما را لایه برداری می کنند. صورت خود را با حرکات دایره ای مالش دهید تا سلول های مرده پوست از بین برود. اگر موهای صورت خود را اپیلاسیون می کنید، چند دقیقه قبل از استفاده از موم، یک کمپرس گرم روی صورت خود قرار دهید. این تکنیک منافذ شما را باز می کند و از رشد موهای زیر پوستی جلوگیری می کند.

  1. تکنیک اصلاح خود را جهت جلوگیری از موهای زیر پوستی بهبود بخشید

تکنیک های ضعیف اصلاح نیز خطر رشد موهای زائد صورت را افزایش می دهد. برخی از افراد هنگام اصلاح، پوست خود را می کشند، اما این اغلب باعث کوتاهی بیش از حد مو می شود. همچنین مهم است که در جهت موهای خود بتراشید تا از کوتاه شدن تارها جلوگیری کنید. اگر متوجه شدید موهای صورت به سمت پایین رشد می کنند، در این جهت اصلاح کنید.

بیشتر بخوانید » اجاره لیزر موی زائد

  1. تیغ خود را عوض کنید

هر چه موهای خود را عمیق تر اصلاح کنید احتمال بروز موهای زیر پوستی بیشتر می شود. برای اصلاح ایمن تر، تیغ یک لبه را انتخاب کنید. از آنجایی که تیغه‌های دو لبه موها را در نقطه‌ای عمیق‌تر می‌برند، احتمالاً با این تیغ‌ها موهای زیر پوستی ایجاد می‌کنید. اگر از تیغ برقی استفاده می کنید، تیغ را در نزدیک ترین حالت قرار ندهید.

  1. تیغ خود را تمیز کنید

استفاده مکرر از یک تیغ یکسان نیز خطر رشد موهای زیر پوستی را افزایش می دهد. شما نه تنها باید به طور مکرر تیغ ریش تراش خود را عوض کنید، بلکه باید تیغه خود را نیز پس از هر استفاده تمیز کنید. یک تیغه کثیف می تواند باعث ورود باکتری به منافذ شما و ایجاد عفونت شود. تیغه خود را بعد از هر بار استفاده با آب بشویید و بعد از اصلاح از پاک کننده های الکلی استفاده کنید.

  1. از کرم مرطوب کننده پس از اصلاح استفاده کنید

علاوه بر مراقبت از صورت قبل و حین اصلاح، باید از پوست خود بعد از اصلاح نیز مراقبت کنید. استفاده از مرطوب کننده یا کرم ها می تواند پوست و موهای صورت شما را بین اصلاح ها نرم نگه دارد. عادت کنید بلافاصله پس از اصلاح یا اپیلاسیون، آب سرد روی صورت خود بریزید. این کار می تواند تحریک را کاهش دهد، منافذ را ببندد، مرطوب کنند و به درمان موهای زیر پوستی کمک کنند.

  1. لیزر موی زائد را امتحان کنید

لیزر موی زائد صورت یک روش پزشکی است که از یک پرتو متمرکز نور (لیزر) برای ازبین‌بردن موهای زائد استفاده می‌کند. درطی لیزردرمانی برای حذف موهای اضافی، دستگاه لیزر نوری را از خود منعکس می‌کند که این نور به وسیله ملانین (رنگدانه) موجود در ریشه مو جذب می‌شود. فروش دستگاه لیزر

لیزر موی زائد باعث از بین رفتن دائمی موی صورت شما می شود، قطعا بعد از درمان با لیزر دیگر موهای زیر پوستی را تجربه نخواهید کرد. دستگاه های لیزر متفاوتی در بازار ایران وجود دارد از بهترین لیزر های موی زائد صورت لیزر دایود و لیزر الکس سرد کوترا می باشد.

با روش ها و تکنیک ها، می توانید خطر ابتلا به این مشکل را کاهش دهید. برخی از افراد بیشتر مستعد رشد مو هستند و به درمان خانگی پاسخ نمی دهند. اگر قادر به درمان خود نیستید، لیزر موهای زائد ممکن است نتایج ماندگاری داشته باشد و موهای زائد را کاهش دهد. در مورد این گزینه با کلینیک های معتبر مشورت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *