لیزر موی زائد, مقالات

لیزر موهای زائد برای موهای روشن، آیا موثر است؟

لیزر موی زائد نازک و کرکی

مفهوم اصلی پشت لیزر موهای زائد، تضاد رنگ بین پوست و مو است. از آنجایی که لیزر رنگدانه های مو را هدف قرار می دهد، هر چه کنتراست واضح تر باشد، بهتر است. بنابراین، کاندیدهای ایده آل برای لیزر موهای زائد، افرادی با پوست روشن و موهای تیره هستند. اگرچه، فناوری مدرن لیزر موهای زائد در حال حاضر امکان درمان پوست های برنزه و تیره تر را فراهم می کند. با این حال، لیزر موی روشن و بور چطور؟ اگر موهای بور و روشن دارید می توانید لیزر موهای زائد را انجام دهید؟ آیا لیزر موهای زائد روی موهای روشن و سفید موثر است؟

 

دستگاه لزر موی زائد

اجاره دستگاه های لیزر موی زائد

لیزر موهای زائد چگونه کار می کند؟

برخلاف الکترولیز که بیش از صد سال است که وجود دارد، لیزر موهای زائد یک روش نسبتاً جدید حذف موهای زائد دائمی است. لیزر بسیار ایمن و مقرون به صرفه تر از آن چیزی است که بیشتر تصور می شود. در این روش از لیزری استفاده می شود که پرتوی از انرژی نور را تولید می کند. این انرژی رنگدانه های مو را هدف قرار می دهد تا به فولیکول مو برسد. هنگامی که به فولیکول مو آسیب می رساند، انرژی لیزر در واقع رگ خونی تغذیه کننده ماتریکس مو را سوزان می دهد. بدون خون، بدون سوخت، بدون رشد مو.

لیزر درمانی برای کار کردن به دو چیز ضروری نیاز دارد. شماره یک مو در مرحله کاتاژن چرخه رشد مو است. در واقع، فاز کاتاژن تنها زمانی است که مو و فولیکول به هم متصل می شوند. مو به عنوان یک مجرا عمل می کند و گرما را به فولیکول مو هدایت می کند. در دو فاز دیگر مو از فولیکول جدا می شود. بنابراین، گرما نمی تواند به فولیکول برسد. دومین عنصر کلیدی در این روش رنگدانه است. لیزر رنگدانه های مو را هدف قرار می دهد.

لیزر موهای زائد یک روش طولانی مدت کاهش رشد مو است. در واقع، FDA درمان های لیزری را به عنوان روش های دائمی حذف موهای زائد دسته بندی نمی کند. لیزر موهای زائد به چندین روش درمانی نیاز دارد. بیماران معمولاً چند هفته پس از اولین یا دومین درمان متوجه رشد کندتر مو و موهای ضعیف تر می شوند.

بیشتر بخوانید >> جوانسازی واژن با لیزر co2 fractional

تعداد درمان ها به رنگ پوست و موی بیمار، تخصص ارائه دهنده پزشکی، دستگاه لیزر مورد استفاده و چرخه رشد مو بستگی دارد. چرخه رشد مو سه مرحله دارد: آناژن. در این مرحله مو فعال و در حال رشد است. کاتاژن. در این مرحله رشد موها مهار می شود.

انواع مختلفی از مو وجود دارد و نوع موهای شما تا حد زیادی تاثیر درمان شما را تعیین می کند. لیزر موهای زائد برای موهای ضخیم اغلب موثرترین است، زیرا لیزر آسان‌تر ملانین مو را هدف قرار داده و فولیکول را از بین می‌برد.

لیزر موهای زائد برای موهای نازک به اندازه کافی موثر نیست، اگرچه تکنیک هایی وجود دارد که حتی به افرادی که موهای ظریف و رنگ روشن دارند نیز می توانند از مزایای لیزر موهای زائد بهره مند شوند.

لیزر موی زائد روشن و بور

چرا لیزر موی روشن ممکن است خیلی موثر نباشد؟

دلیلی وجود دارد که تکنسین لیزر قویاً به مشتریان توصیه می کند که هرگز موهای خود را قبل از جلسه روشن نکنید. بلوند کردن رنگدانه رنگ مو را از بین می برد. همانطور که قبلا ذکر شد، رنگدانه رنگ در مو چیزی است که انرژی نور تولید شده توسط دستگاه لیزر را جذب می کند. اگر رنگدانه ای برای هدف گیری وجود نداشته باشد، لیزر موهای زائد کار نخواهد کرد.

طیف رنگی مختلفی در موهای روشن وجود دارد. در حالی که بلوند پلاتینی بسیار نزدیک به سفید است، برخی از موهای بلوند دیگر به قهوه ای روشن نزدیک می شوند. لیزر موهای زائد با هدف قرار دادن ترجیحاً ملانین در فولیکول های مو کار می کند.

بیشتر بخوانید >> لیزر کیوسوییچ جهت پاکسازی تاتو

بنابراین، هر چه مو روشن‌تر باشد، رنگدانه کمتری در خود نگه می‌دارد. لیزر موی روشن ممکن است همیشه روی افراد جواب ندهد، زیرا ممکن است ملانین کافی در مو وجود نداشته باشد تا هدف قرار گیرد.

علاوه بر این، یک عامل مهم در موفقیت درمان لیزر موهای زائد برای موهای روشن، تضاد رنگ پوست و مو است. اگرچه، پیشرفت در فناوری لیزر موهای زائد به زنان رنگین پوست امکان می دهد لیزر موهای زائد را انجام دهند، اما برای موهای بلوند کمی پیچیده تر است. موهای تیره رنگدانه ها را برای هدف نگه می دارند. موهای روشن ممکن است اینگونه نباشد. بنابراین، تشخیص موهای روشن از بافت های اطراف برای لیزر ممکن است سخت تر باشد.

گزینه های دیگر برای از بین بردن موهای روشن

اگر هنوز به دنبال گزینه های دیگری برای حذف موهای روشن هستید، هنوز هم گزینه هایی وجود دارد که می توانید در نظر بگیرید. جدا از روش های سنتی اصلاح، اپیلاسیون و نخ ، می توانید درمان الکترولیز مورد تایید FDA ایالات متحده را نیز در نظر بگیرید. به طور کلی، هر دو روش می توانند به طور موثر موها را از بین ببرند و اعتماد بیمار به ظاهر خود را بهبود بخشند.

بیشتر بخوانید >> حذف دائمی موی زائد

با این حال، پیشرفت‌های اخیر در فناوری لیزر راهی را برای ارائه لیزر موهای زائد برای بیماران با موی روشن و کرکی را ایجاد کرده است. بله، لیزر موهای زائد برای رشد موهای روشن خیلی موثر کار نمی کند. رنگدانه ها کمیاب تر هستند اما به این معنی نیست که دستگاه قادر به هدف قرار دادن هیچ مویی نیست. فقط زمان بیشتری برای گذراندن دوره درمان تا حذف کامل موها نیاز است. در حالی که افرادی که موهای تیره دارند به شش تا هشت جلسه برای ساق پا نیاز دارند، افراد بلوند ممکن است بین ده تا دوازده جلسه نیاز داشته باشند.

تمامی موهای یک فرد سفید سفید نیست

یکی از دلایل بزرگی که افراد بلوند هنوز می توانند تحت درمان لیزر موهای زائد قرار گیرند این است که تمام موهای بدن آنها در واقع بلوند نخواهد بود. افراد بلوند در نواحی مختلف بدن خود موهایی در رنگ های مختلف بلوند خواهند داشت. احتمالاً متوجه شده اید که موهای پاها و بازوهای شما روشن تر و نازک تر از موهای بیکینی و زیر بغل شما هستند.

بدن دو نوع مو دارد: موی مخملی یا vellus و موی ضخیم یا terminal. موی Vellus موهای کوتاه، ظریف و عملا نامرئی است که کل بدن ما را می پوشاند. از طرف دیگر موهای ترمینال ضخیم بلند و با رنگ تیره هستند. به طور معمول، موهای ترمینال روی صورت، زیر بغل، اطراف قسمت های بیکینی، روی پاها و بازوها هستند. لیزر موهای زائد موهای ترمینال را از بین می برد.

حتی اگر موهای ترمینال شما هنوز هم بلوند باشد، در برخی از نواحی بدن شما بلوند تیره‌تر از قسمت‌های دیگر خواهد بود. موهای بیکینی همیشه تیره‌تر هستند، بنابراین غنی‌ترین رنگدانه‌ها را دارند. برای موهای زیر بغل شما هم همینطور بنابراین، شما می توانید کاملاً تحت لیزر موهای زائد در آن نواحی قرار بگیرید و نتایج به خوبی موهای تیره خواهد بود.

لیزر برای موی بور وجود دارد

دستگاه های لیزر حذف سنتی نیاز به تضاد واضحی بین رنگ پوست و مو دارند تا بتوانند تنها رنگدانه موجود در مو را هدف قرار دهند. دستگاه های لیزر موهای زائد به قدری پیشرفت کرده اند که آنچه قبلا غیرممکن بود اکنون امکان پذیر است. برای مدت طولانی اعتقاد بر این بود که زنان رنگین پوست به دلیل عدم تضاد بین رنگ پوست و رنگ مو نمی توانند لیزر موهای زائد را انجام دهند. ظهور فناوری جدید اکنون امکان درمان ایمن و کارآمد لیزر موهای زائد را برای پوست های تیره تر فراهم می کند.

به دلیل عدم وجود رنگدانه در موهای روشن، لیزر ممکن است برای تشخیص موهای زائد موفق نباشد. فقدان رنگدانه ها ممکن است مانع کارایی فرآیند شود. بنابراین، این اتفاق افتاد که افراد موهای روشن قبل از لیزر موهای زائد موهای خود را تیره تر می کردند. با این حال، فناوری های جدید لیزر موهای زائد مانند لیزر Nd:YAG اکنون می توانند موهای رنگ روشن را با موفقیت حذف کنند. دیگر نیازی به رنگ کردن موهایتان نیست.

دستگاه های لیزر Nd:YAG دارای طول موج طولانی تری هستند که به تمام رنگ ها و ملانین ها حساس هستند. این بدان معنی است که می تواند بدون آسیب رساندن به بافت های اطراف، با دقت بیشتری به فولیکول های مو نفوذ کند. در واقع، انرژی خود را بدون اتکا به ملانین در اعماق درم می‌گذارد. به همین دلیل برای پوست های تیره تر نیز بی خطر است. و اکنون شانس موفقیت لیزر موهای زائد بر روی موهای بلوند را افزایش می دهد.

در واقع، لیزرهای دایود و ND:YAG مثل لیزر الکس سرد کوترا برای ذخیره انرژی در عمق پوست و رسیدن به فولیکول به ملانین چندان متکی نیستند. آنها می توانند بدون آسیب رساندن به بافت اطراف با دقت بیشتری به پوست نفوذ کنند. قبل از شروع لیزر درمانی، مطمئن شوید که مرکز زیبایی مد نظرتان از دستگاه مناسبی برای لیزر موهای شما استفاده می کند.

بیشتر بخوانید >> راهنمای جامع خرید لیزر موی زائد

 

لیزر موی زائد سفید و خاکستری

در مورد موی قرمز، خاکستری یا سفید چطور؟

با این حال، یک چالش باقی مانده است. پیشرفت فناوری لیزر در دستگاه‌های لیزر موهای زائد هنوز نتوانسته است به طور کامل این چالش را که نمایانگر موهای قرمز، خاکستری و سفید است برطرف کند. دلیل آن ساده است، همانطور که در بالا ذکر شد. دستگاه های لیزر نمی توانند موی قرمز یا خاکستری را از بافت های اطراف متمایز کنند. در واقع، لیزرها بر روی افراد با پوست روشن و موی تیره بهترین کار را دارند زیرا نور این لیزرها توسط رنگدانه تیره مو جذب می شود.

لیزرهای توسعه‌یافته‌ای وجود دارد که در از بین بردن موهای زائد برای مردان و زنان با پوست روشن و مو بلوند مؤثر بوده است. لیزر الکساندرایت با شدت بالاتری نسبت به لیزرهای سنتی کار می کند و رنگدانه مورد نیاز برای لذت بردن از کاهش و حذف دائمی موهای زائد را به شما منتقل می کند. حذف موهای زائد با لیزر برای پوست های قهوه ای لیزر موهای زائد برای پوست های تیره/سیاه می تواند حتی بیشتر از افرادی که پوست رنگ پریده دارند چالش برانگیز باشد.

موی قرمز و خاکستری رنگدانه کمتری نسبت به موهای تیره دارند، در حالی که موهای سفید اصلاً رنگدانه ندارند. هم قرمز و هم موهای خاکستری انرژی کمتری جذب می‌کنند و آسیب فولیکولی کمتری ایجاد می‌کنند. بنابراین، آنها به درمان های بیشتری برای کاهش دائمی موهای زائد نیاز خواهند داشت. لیزر موهای زائد روی موهای قرمز طبیعی با رنگ موهای قرمز تیره یا موهای ضخیم تر بهتر کار می کند. با این حال، مو قرمزها باید برای انجام حداقل هشت جلسه متوالی لیزر موهای زائد آماده باشند.

افراد با موهای قرمز و موهای خاکستری هنوز هم می توانند تحت لیزر درمانی قرار بگیرند. اگر شما هم این مشخصات را دارید، باید یک مشاوره رایگان با یک تکنسین لیزر برای ارزیابی کارهایی که می توان انجام داد، برنامه ریزی کنید. صحبت و مشاوره به شما این امکان را می دهد که بدانید آیا می توانید لیزر موهای زائد را انجام دهید، چند جلسه نیاز دارید، هزینه لیزر موهای زائد برای شما و شانس موفقیت این روش به چه صورت است.

بیشتر بخوانید >> مراقبت بعد از لیزر موی زائد

مهم است به خاطر داشته باشید که در حالی که پیشرفت‌های اخیر در فناوری لیزر انجام این روش را برای بیمارانی که موهای روشن‌تر دارند آسان‌تر کرده است، هیچ تضمینی وجود ندارد که شما همان نتایجی را تجربه کنید که ممکن است افرادی با موهای تیره‌تر تجربه کنند.

در نتیجه

همانطور که می بینید، لیزر موهای زائد برای لیزر موی روشن لزوما دور از ذهن نیست. فقط مواردی وجود دارد که باید قبل از تعیین اینکه آیا برای شما مناسب است، آنها را در نظر بگیرید.

برای تعیین اینکه آیا لیزر موهای زائد برای موهای شما انتخاب مناسبی است یا خیر، برای ارزیابی کامل از نوع پوست و موی شما، با یک متخصص زیبایی مجرب مشورت کنید. ممکن است نسبت به افرادی که موهای تیره‌تری دارند به درمان‌های بیشتری نیاز داشته باشید، اما موهای بلوند دیگر مانعی برای دستیابی به پوست صاف و بدون مو نیست.

افراد با موهای روشن و بور تا زمانی که تکنولوژی مناسب در درمانگاهی که انتخاب می کنند در دسترس باشد، می توانند تحت لیزر موی روشن قرار گیرند. برخی از نواحی بدن، مانند زیر بغل و بیکینی، معمولاً موهای تیره‌تری دارند، بنابراین لیزر موهای زائد روی آن‌ها خوب عمل می‌کند. در سایر نواحی با موهای روشن‌تر مانند پاها و بازوها، موهای بلوند ممکن است نیاز به لیزر موهای زائد بیشتری داشته باشند تا شاهد کاهش دائمی رشد مو باشند.

نتایج شما ممکن است متفاوت باشد و درمان شما به دلیل رنگ پوست یا مو به جلسات بیشتری نیاز دارد. با این حال، تا زمانی که رنگدانه برای هدف وجود داشته باشد و تکنسین معتبر شما از دستگاه لیزر مناسب استفاده کند، این روش برای شما کارساز خواهد بود.

1 دیدگاه در “لیزر موهای زائد برای موهای روشن، آیا موثر است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *