لیزر موی زائد, مقالات

لیزر دایود چیست؟

اجاره لیزر دایود

بررسی کامل لیزر دایود

لیزر موهای زائد با لیزر دایود پاسخی مناسب برای شما برای حفظ پوستی صاف و بدون مو است. این یک روش پزشکی زیبایی است. از یک پرتو نوری که توسط دستگاه لیزر ساطع می شود استفاده می کند. در واقع این پرتو انرژی نور به از بین بردن و خلاص شدن از شر موهای زائد کمک می کند.

لیزر دایود موهای زائد چیست؟

لیزر موهای زائد دایود یک روش لیزر درمانی است که ضمن محافظت از پوست، موها را به آرامی از بین می برد. درمان برای انواع پوست مناسب است. با این حال، شما باید آن را تنها پس از توصیه یک متخصص پوست واجد شرایط و با تجربه مصرف کنید. یک درمان موثر است. در بسیاری از بیماران، موها را در طولانی مدت از بین می برد. درمان را می توان با کمترین ناراحتی برای بیمار انجام داد. انواع لیزر دایود :

روش کار لیزر دایود چیست؟

لیزر موهای زائد بر اساس اصل “فتوترمولیز انتخابی” عمل می کند.

این بدان معنی است که متخصصان پوست طول موج های خاص نور و مدت زمان پالس را با پوست مطابقت می دهند تا حداکثر اثر را به دست آورند.

ملانین رنگدانه رنگی موجود در پوست و مو است که این اشعه را جذب کرده و به عنوان ماده هدف عمل می کند.

ملانین موجود در فولیکول های مو گرمای شدید لیزر را جذب می کند.

این عمل به فولیکول مو آسیب می رساند و از این رو رشد مو در آینده را مهار می کند.

به همین دلیل است که این درمان برای افرادی که پوست روشن (ملانین کم) و موهای تیره (ملانین بالاتر) دارند، بهترین کارایی را دارد زیرا ملانین موجود در مو، تشعشعات را از پوست دور می کند.

لیزرهای مختلف برای انواع مو و پوست موثر هستند. بهترین دستگاه لیزر موی زائد

لیزر دایود

در بین لیزرهای مختلف موجود، لیزر دایود آزمون زمان را پس داده است. دلایل زیادی برای این امر وجود دارد، از جمله:

 • لیزر دایود نور را در محدوده مرئی تا مادون قرمز (~810 نانومتر) به منظور هدف قرار دادن سلول‌های رنگدانه خاص ساطع می‌کند.
 • هم روی پوست روشن و هم روی پوست تیره کار می کند. با این حال، برای موهای تیره تر از لیزر موهای روشن تر و ظریف تر موثر است.
 • در مقایسه با سایر لیزرها، طول موج آن عمیق‌ترین نفوذ و جذب ملانین را ارائه می‌دهد.
 • این ویژگی‌های منحصر به فرد، لیزر دایود را به مناسب‌ترین فناوری برای لیزر موهای زائد تبدیل می‌کند که امکان درمان ایمن و مؤثر انواع پوست و مو را برای تمام نواحی بدن فراهم می‌کند.

سرعت و کارایی

 • لیزر موهای زائد دایود به دلیل سرعت و کارایی آن بسیار محبوب است.
 • یک جلسه به ندرت بیشتر از یک ساعت طول می کشد. در واقع، این یک روش عالی است، به این معنی که سریع است و بهبودی سریع را تضمین می کند.
 • ثابت شده است که این روش در 90 درصد موارد به کاهش دائمی مو می رسد.
 • کاهش پایدار در رشد مجدد مو بعد از لیزر پس از یک دوره درمانی را تضمین می کند.

مراحل قبل از انجام درمان با لیزر دایود

 • پزشک از قبل با شما در مورد سابقه پزشکی، خطرات و مزایای درمان و انتظارات شما از آن صحبت خواهد کرد.
 • قبل از جلسه درمان لیزر موهای زائد از اصلاح، اپیلاسیون یا سایر روش‌های حذف موهای زائد مانند کندن یا الکترولیز استفاده نکنید.
 • حداقل یک ماه قبل از درمان از نور خورشید، تخت های برنزه کننده، اسپری برنزه کننده، لوسیون برنزه کننده و آب کلر دوری کنید.
 • برای جلوگیری از عوارض جانبی مانند هایپرپیگمانتاسیون، در صورت مواجهه با آفتاب سوختگی یا حتی برنزه شدن با آفتاب، نمی توانید این درمان را دریافت کنید.
 • 2 روز قبل از درمان از اسکراب، اسید گلیکولیک و کرم رتینول و از 2 هفته قبل از لایه برداری شیمیایی استفاده نکنید.
 • اگر متوجه شدید که پوستتان بیشتر خشک می شود، از کرم های صورت و مرطوب کننده های اضافی استفاده کنید.
 • در روز انجام عمل، پزشک مراحل را به صورت مرحله به مرحله برای شما توضیح می دهد و تمام نگرانی های شما را برطرف می کند.

روش لیزر موی زائد با لیزر دایود

 • پچ تست: مشکلات رنگدانه، تغییر رنگ و جای زخم ممکن است در برخی از انواع پوست با لیزرهای زیبایی رخ دهد. به همین دلیل مهم است که ابتدا یک پچ آزمایشی کوچک انجام دهید تا مطمئن شوید که پوست شما درمان را می‌پذیرد.
 • محافظت از چشم: پزشک شما همیشه برای جلوگیری از اثرات پرتوهای اطراف چشم، محافظت از چشم را برای شما فراهم می کند. تنظیمات: تنظیمات لیزر دایود هم بر اساس رنگ پوست و هم موی شما تنظیم می شود، به طوری که طول موج نور ساطع شده از چشم پرتو لیزر با رنگدانه موجود در موهای شما مطابقت دارد.
 • متخصص پوست ناحیه درمان را تمیز و تراشیده و بی حسی موضعی را انجام می دهد (فقط در بیماران آستانه درد پایین است). سپس هر ناحیه را به صورت جداگانه با لیزر درمان می کند.
 • درد: لیزر دردناک نیست اما احساس گزیدگی مانندگی با هربار اشعه لیزر بر روی پوست احساس می شود. بیشتر لیزرها دارای مکانیزم خنک کننده برای کمک به درد هستند.

لیزر دایود

پس از درمان با لیزر دایود

 • مقداری تورم یا تاول شایع است. بنابراین می توانید از کیسه یخ برای تسکین آن استفاده کنید. معمولا در عرض 2-3 روز فروکش می کند.
 • بعد از درمان از کرم ضد آفتاب (SPF 30) برای جلوگیری از هیپرپیگمانتاسیون استفاده کنید.
 • حتی پس از اتمام درمان، موهای خود را اپیلاسیون نکنید، زیرا کندن فولیکول های مو پس از لیزر موهای زائد این روند را مختل می کند. با این حال، در صورت تمایل می توانید ناحیه مورد نظر را اصلاح کنید.
 • از مصرف عطر و دئودورانت تا 24 تا 48 ساعت پس از درمان خودداری کنید.
 • گرمای لیزر به مدت یک روز در پوست شما باقی می‌ماند، بنابراین برای جلوگیری از ایجاد محیط گرم برای رشد باکتری‌ها و ایجاد لک، به باشگاه یا سونا نروید.
 • در هفته اول پس از درمان به جای دوش آب گرم دوش آب ولرم را انتخاب کنید.
 • حتی پس از درمان به مدت 2 روز از اسکراب، اسید گلیکولیک و کرم های رتینول و به مدت 2 هفته از لایه برداری شیمیایی استفاده نکنید.
 • در نهایت، پزشک ممکن است داروهای ضد التهابی برای تسکین درد و تورم و آنتی بیوتیک برای جلوگیری از عفونت تجویز کند.

چه زمانی نتایج را می بینم؟

در حالی که بعد از اولین درمان پوست صاف و بدون مو را خواهید دید، برای دائمی شدن اثرات آن باید چندین جلسه درمانی را تکرار کنید. علاوه بر این، در حالی که ممکن است پس از جلسه اول، موها دوباره مانند قبل رشد کنند، پس از سه ماه متوجه کاهش چشمگیر رشد فولیکول های موهای زائد خود خواهید شد و پس از آن تفاوت های بیشتری را مشاهده خواهید کرد.

به طور مشابه، پس از درمان‌های پیشرونده، شاهد بازگشت موهای کمتر و کمتری خواهید بود، بنابراین تکمیل مجموعه‌ای از جلسات درمانی برای دستیابی به بالاترین درجه کاهش دائمی مو بسیار مهم است.

چرا یک نفر به جلسات متعدد نیاز دارد؟

یک سری جلسات درمانی برای اطمینان از کاهش دائمی مو ضروری است. این به این دلیل است که مو در چهار مرحله رشد می کند: آناژن (مرحله رشد)، تلوژن (انتقالی) و کاتاژن (مرحله استراحت).

مانند همه لیزرها، لیزر دایود فقط می تواند روی موهایی که در مرحله آناژن هستند، عمل کند، زیرا در این زمان مو حاوی ملانین فراوان است که برای جذب اشعه لیزر که می تواند فولیکول را از کار بیاندازد، ضروری است. بنابراین یک سری درمان برای حمله به هر یک از فولیکول‌های موی موجود در ناحیه درمان در طول مرحله رشد آن‌ها ضروری است.

مدت زمان درمان با لیزر دایود

مدت زمان دقیق هر جلسه بسته به عواملی مانند موارد زیر در هر مورد متفاوت است:

 1. محل و اندازه ناحیه درمان
 2. چند ناحیه در طول یک جلسه درمان می شوند
 3. تراکم مو
 4. ضخامت / درشتی مو

به طور متوسط، نواحی بزرگ‌تر بدن مانند پشت، سینه، شانه‌ها یا پاها نیم ساعت یا بیشتر طول می‌کشد، در حالی که نواحی کوچک‌تر مانند خط بیکینی، بالای لب، چانه یا زیر بغل می‌توانند تا ده دقیقه زمان ببرد.

تعداد جلسات درمانی و فاصله بین آنها نیز به عوامل متعددی بستگی دارد:

 • نوع پوست
 • رنگ مو
 • ضخامت مو
 • عمق فولیکول مو
 • تراکم رشد کلی مو
 • منطقه درمان
 • سطوح هورمونی

به طور کلی، اکثر افراد حداقل به 4-6 جلسه با لیزر دایود نیاز دارند. مدت زمان بین 2 جلسه بین 6 تا 10 هفته فاصله خواهد داشت. این روند به کاهش 70 تا 90 درصدی مو کمک می کند.

با جلسات بعدی، شاهد از بین رفتن موهای کمتر و کمتری خواهید بود تا زمانی که پوست صاف و بدون مو را در تمام طول سال تجربه کنید. حتی در مواردی که تعداد کمی از موها دوباره رشد می کنند، به سختی قابل مشاهده هستند.

هزینه لیزر دایود موهای زائد

هزینه متوسط ​​حذف موهای زائد با لیزر دایود متفاوت است. قیمت این روش درمانی بر اساس ناحیه مورد نظر و تعداد جلسات مورد نیاز متفاوت است. همچنین بر اساس نوع دستگاه و متخصص پوستی که درمان را ارائه می‌کند، تغییر می‌کند. بنابراین، می توانید ببینید که هزینه لیزر دایود برای حذف موهای زائد از فردی به فرد دیگر متفاوت است، در درجه اول بر اساس دو عامل، وضعیت پوست فرد، یا هر گونه بیماری زمینه ای مانند PCOD یا اختلالات تیروئید و امکاناتی که درمان در آن انجام می شود.

لیزر دایود برای رفع موهای زائد مزایای منحصر به فردی را ارائه می دهد که شامل موارد زیر می شود.

 • نفوذ ایمن تر و عمیق تر به لایه پوست.
 • بسیاری از موها را برای همیشه از بین می برد.
 • رشد مجدد موها ظریف تر و سبک تر است.
 • لیزر دایود طول موج بیشتری دارد. از این رو، نتایج برای افراد با پوست تیره حتی بهتر است.

مزایا و معایب روش لیزر دایود موهای زائد:

مزایای لیزر دایود نسبت به سایر دستگاه های لیزر

کاهش دائمی موهای زائد: در حالی که لیزر نمی تواند ادعای حذف دائمی موهای زائد را داشته باشد، قطعا می تواند موهای زائد دائمی را کاهش دهد، تا حدی که بتوانید اصلاح را به طور کامل کنار بگذارید.

مناسب برای تمام نواحی: لیزر دایود را می توان برای از بین بردن موهای زائد در هر ناحیه ای از بدن به جز ناحیه حساس دور چشم استفاده کرد. نواحی رایج زیر بغل، خطوط بیکینی، پاها، پشت، بالای لب، چانه و غیره است.

موهای زیر پوستی کمتر: لیزر دایود با تشویق مو به رشد مستقیم، خطر رشد سرسخت مو را نیز از بین می برد.

داینامیک: لیزر دایود تقریباً برای همه انواع پوست مناسب است و بسته به نوع پوست و بافت، رنگ مو، ضخامت مو و عوامل دیگر قابل تغییر است. اما برای افرادی که پوست روشن و رنگ موی تیره دارند بهترین کار را دارد.

سریع و موثر: در دنیای شلوغ امروزی که در آن زمان صرفه جویی شده، زمان به دست آمده است. حذف موهای زائد از طریق لیزر دایود به شما این امکان را می دهد که با خلاصی دائمی از شر موهای نامطلوب، تمام زمانی را که در غیر این صورت تمام عمر خود را صرف اپیلاسیون و اصلاح می کنید، به دست آورید.

بهبود سریع: لیزر تولید کلاژن را تحریک می کند که به بازیابی سریعتر ساختار پوست، پس از از بین رفتن سلول های مرده کمک می کند. تفاوت دستگاه لیزر دایود و الکساندرایت

معایب

در برخی موارد کمتر موثر است: ممکن است برای نواحی خاصی از بدن و انواع مو مناسب نباشد.

افترافکت: لیزر دایود حاشیه ایمنی باریکی دارد. بنابراین به ندرت، می تواند با آسیب رساندن به ملانوسیت ها (سلول های رنگدانه) در پوست، لکه های برنزه روی پوست باقی بگذارد. علاوه بر این، اگر توسط یک متخصص آموزش ندیده انجام شود، می‌تواند بر روی پوست سوختگی یا زخم باقی بگذارد.

خرید لیزر دایود

صبر و ثبات

اگر می‌خواهید نتایج را ببینید، باید جلسات منظمی داشته باشید تا هر فولیکول مو در مرحله فعال خود این شانس را داشته باشد که از بین برود. طبق توصیه پزشک، در برنامه ریزی و انجام قرار ملاقات های خود تأخیر نکنید.

در اغلب موارد، کاهش 50 درصدی مو در سه جلسه درمانی و حدود 70 تا 90 درصد کاهش رویش مجدد مو پس از 4 تا 6 جلسه درمانی مشاهده می شود.

درمان شخصی

همانطور که توضیح داده شد، مدت زمان و تعداد جلسات درمان به عوامل متغیر زیادی بستگی دارد. بنابراین بهترین کار زمانی است که لیزر موهای زائد به روشی شخصی برای هر فرد انجام شود.

این به پزشک شما اجازه می دهد تا نتایج را پس از هر جلسه مشاهده کند و تعیین کند که موهای شما تا چه اندازه با درمان سازگاری دارند. بر این اساس جلسات بعدی در نظر گرفته شده است.

پزشک شما همچنین شما را از طریق مراقبت های معمول قبل و بعد از درمان در طول درمان راهنمایی می کند.

سوالات متداول

آیا لیزر دایود موهای زائد دائمی است؟

همه موهای بدن به طور همزمان در مرحله رشد خود نیستند. از این رو، ممکن است لازم باشد بیماران برای درمان نواحی مختلف برای کاهش رشد مو به کلینیک مراجعه کنند. همچنین به کاهش اندازه و سرعت رشد مو کمک می کند.

لیزر دایود موهای زائد چگونه کار می کند؟

لیزر دایود برای از بین بردن موهای زائد شامل استفاده از لیزر برای حذف فولیکول های مو با هدف قرار دادن ملانین موجود در آنها است. وجود ملانین در فولیکول به متخصص پوست این امکان را می دهد که لیزر را با دقت بیشتری هدف قرار دهد و فولیکول مو را گرم و آسیب برساند. ممکن است برای کاهش رشد و اندازه مو نیاز به چندین بار مراجعه داشته باشید.

آیا لیزر دایود موهای زائد موثر است؟

لیزر دایود برای از بین بردن موهای زائد یک لیزر درمانی موثر است. با از بین بردن فولیکول مو و متعاقبا حذف طولانی مدت مو در قسمت های مختلف بدن، در کاهش مو موثر است.

لیزر دایود موهای زائد چند جلسه نیاز است؟

تعداد جلسات بستگی به نواحی مد نظر در درمان دارد. اگر شرایط زمینه ای مانند PCOD دارید، ممکن است به جلسات بیشتری نسبت به حالت عادی نیاز داشته باشید. به عنوان مثال، لیزر دایود برای رفع موهای زائد صورت و نواحی مانند زیر بغل به حدود هشت تا ده جلسه برای رسیدن به نتایج مطلوب نیاز دارد. از طرف دیگر، از بین بردن خط بیکینی و موهای پا می تواند شش تا هشت جلسه طول بکشد. ممکن است برای نتایج بهتر به چند درمان یاداور اضافی نیاز باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *